Yazlık Karasu Evleri Ekşioğlu Karasu

Karasu-Satılık-Daire-Senet-İle-Konut-Ultra-Lüx-Uygun-Projeler

Sakarya’nın Karasu ilçesini bugüne kadar turizm faaliyetleri, sanayi alanındaki çalışmalarla, yapımını hala devam edilen karasu limanı projesi ile, Sakarya demiryolu Projesi ile, İstanbula olan konumuyla ve bölgede inşaat alanında yapılan konutlar da ele aldık. Tüm bu gelişmelerden görüyoruz ki karasu turizm inşaat ve Sanayi sektöründe son yıllarda çok büyük gelişmeler göstermiş. Bu gelişmelerde bölgeye birçok yatırımcı çekmiş; Bölge inşaat sektöründe çok büyük rantlar sağlamış, karasu satılık yazlık ve karasu evleri projeleri yatırımcılar tarafından büyük ilgi görmüş ve görmeye de devam etmektedir.yazlık karasu evleri

Ancak Karasu bünyesindeki tüm bu gelişmelerin yanı sıra eskiden bu yana tarım sektöründe de gelişme göstermiş; tarım konusunda da bölgedeki faaliyetler hala devam etmektedir. Sakarya’daki faal nüfusun %65’i tarım sektöründe çalışır. Karasu ve çevresinde yurdun en verimli tarım arazileri yer alır. Bölgede modern tarım yapıldığı için verim ve tarım ürünleri çeşitliliği fazladır. Bölgedeki başlıca tarım ürünleri buğday arpa mısır fasulye şeker pancarı ayçiçeği ve tütündür. Bunun yanında bölgede sebze ve meyve üretimi ve çeşitliliği de fazladır. Bölgede yetiştirilen bazı ürünler; elma, armut, ayva, erik, kiraz, şeftali, ceviz, kestane, çilek, üzümdür. Karasu Sakarya bölgesi bünyesinde yer alan bu kadar tarım Ürünün yanında ayrıca fındık üretimi ile de meşhurdur. Bölge Türkiyenin önemli fındık üretim yerlerinden biridir. Bölgedeki fındık tarım arazileri oldukça verimlidir.

 

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasu-evleri
Karasu-Satılık-Yazlık-Karasu-evleri

Karasuda bu ekonomik faaliyetlerin dışında balıkçılıkta yer almaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan ilçe de balıkçı tekneleri ile yakalanan hamsi, barbun, kalkan, lüfer, levrek gibi balık çeşitleri ilçe ve çevresindeki bölgelerdeki esnaflar ve lokanta sahipleri İçinde bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Onun yanında maden deresi ve Şelalesi civarında kurulan tesislerde Türkiye’nin en lezzetli alabalık yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Bölgedeki balık yetiştiriciliğinin büyük bir bölümü de Sapanca Gölü’nün karşılanmaktadır. Yılda yaklaşık 100 ton balık ablanın Sapanca gölünde tatlı su levreği, yayın, turna, sazan balığı ve kerevit avlanır. Yapımı devam eden karasu limanı projesinin tamamlanmasını ardından bölgeye yeni tersanelerin açılması hedeflenmekte böylece balıkçılığın bölge ekonomisinden alacağı payın yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

Bölgede hayvancılık faaliyetleri devam etmektedir. Bölge genelindeki meraların azalmasıyla küçükbaş hayvan sayısı azalmış büyük baş hayvan sayısı ise artmıştır. Bunlara ek olarak bölge genelindeki 200 köyde dut ağacı sayısı oldukça boldur ve ipek böcekciliği yapılır. Karasudaki bu ekonomik faaliyetler geçmişten günümüze hala devam etmektedir. Bölge her ne kadar turizm ve sanayi alanında büyük gelişmeler gösterse de bölgedeki tarımsal faktörler önemini her zaman korumaktadır.

 

Ekşioğlu-Karasu
Ekşioğlu-Karasu

Eşsiz doğası, doğal güzellikleri ve maviyle yeşilin buluştuğu noktada yer alan Karasu her geçen gün adını biraz daha duyararak tüm ülke tarafından tanınır hale gelmeye başlamıştır. Adını ilk turizmi ile duymaya başladığımız bölge günümüzde kendisini yapılan yatırımlarla, projelerle ve konumuyla duyurmaya devam etmektedir. İstanbul’a yakınlığıyla bilinen bu güzel ilçe yazın 100 binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Marmara bölgesindeki ve çevre illerde ki tatilcilerin ilk tercih noktası konumuna gelmiştir. Tatilini değerlendirmek için bölgeyi seçen 100 binlerce turist bölgede konaklama ve barınma ihtiyacını artırmaktadır.

Bölgeye gelen turistlerin ağırlıklı olarak ilk tercihlerini sahil kesiminde yer alan oteller, Pansiyonlar, apartlar ve apart oteller oluşturmaktadır. Denize sıfır konumdan başlayan karasu otelleri gelen turistleri ağırlama da ilk sıralarda yer almaktadır. Genellikle dört yıldızlı otellerin bulunduğu sahil bölgesi gelen turistlerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilecek niteliktedir. Otellerin yanında bölgede çok sayıda Karasu Pansiyonlarıda yer almaktadır. Denize sıfır konumdan başlayan Karasu pansiyonları şehrin hemen her yerinde yapılanmış durumdadır. Genellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği Pansiyonlar ve apartlar genellikle 2 + 1 daire şeklinde yapılanmış olup içlerinde mutfak, lavabo, banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz her türlü donanıma sahiptir. Çoğu eşyalı olan Karasu pansiyonları ve karasu apartları ailenizle birlikte tatilinizi değerlendirmek için doğru bir tercih noktası olabilir.

Bunların dışında bölgede konaklama ve barınma ihtiyacınızı karşılayabileceğimiz Karasu sahibinden kiralık daireler ve Karasu kiralık yazlıklar yer almaktadır. Çoğu yatırım amacıyla alınmış olan ve sahil bölgesinde yer alan karasu kiralık yazıklar ve karasu kiralık daireler yatırımcıları tarafından kullanılmadığı zamanlarda bölgeye gelen turistlere günlük, haftalık, aylık olarak kiralanabilmektedir. Bölgede bu şekilde kiralayabileceğiniz birçok daire ve yazlık bulunmaktadır. Denize sıfır konumdan başlayan yazlık ve dairelerin çoğu site içerisinde yer almaktadır. Site içlerinde de kullanabileceğiniz güvenlik hizmeti, market, kafeterya hizmetleri ve yüzme havuzu bulunmaktadır. Site dışına çıkmadan da tatilinizi değerlendirme fırsatı sunan yazlık ve daireleri ailenizle birlikte uzun bir tatilin tadını çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Sizlerde Karasu sahibinden günlük kiralık daireleri ve yazdıkları değerlendirmek isterseniz bölgede bunun için birçok seçenek ve konut mevcut bulunmakta. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla birlikte doğanın tatilin denizin ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz Karasu’da bunun için birçok konaklama imkanı mevcut. Sizlerde tatiliniz için bölgeye tercih ederek hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf ederek zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir