Satılık Karasu Evleri Karasu Satılık Yazlık

Satılık-Karasu-Evleri-Karasu-Satılık-Yazlık

Karasuda son yıllarda satılık karasu evleri ve karasu satılık daire gibi ikincil konutları olan talep oldukça artmıştır. Bölgede özellikle sahil ve kıyı kesminde yer alan karasu satılık yazlık ve karasu satılık evleri bölgede en fazla talep gören ikincil konut projeleridir. Karasudaki gelişmeler ve bölgedeki kentsel yapılanma incelendiğinde Karasu’da özellikle 2010 yılından sonra yazlık ve daire gibi ikinci konut projelerinde büyük bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Suda satılık yazlık ve satılık ev projelerinin gelişimi ülkemizdeki kıyı bölgeleri oranla oldukça geç başlamıştır. Bunun sebebi ise karasudaki doğal güzellikleri ve turizim faaliyetlerine yeterince önem verilmemiş olması, bölgenin tanıtılmasına ve adının duyulmasına dair hiçbir Çalışma yapılmamış olmasıdır.Ancak son yıllarda bu durum yavaş yavaş değişmeye başlamış Karasu’nun bünyesinde yaşanan gelişmeler ve turizim alanındaki iyileştirme ve faaliyetler artmaya başlamış, bölgenin tanıtımı yapılıp bünyesindeki yazlık ve daire gibi ikincil konutların reklam ve kampanyaları büyük bir yatırımcı kitlesine hitap edip Karasu’nun adının duyulmasında büyük bir katkı sağlamıştır. Peki 2010 yılından sonra Karasu’da ne gibi gelişmeler yaşandı? Karasu son yılların en hızlı gelişen ve en hızlı değerlerinin bölgelerinden biri konumuna geldi. Karasu’da geçtiğimiz yıllar içinde karasu limanı projesini özel bir firmanın devralmasıyla liman projesindeki çalışmalar tekrar başlayıp hız kazanmıştır. Karasu limanı projesinde sona gelinmesi Kara suyu yakından takip eden yerli ve yabancı yatırımcıların oldukça ilgisini Çekmeye başlamıştır.

Satılık-Karasu-Evleri-Karasu-Satılık-Yazlık-1

Dünya devi firmalar Karasu’da liman projesinin bitme noktasına gelmesine fırsat bilip Karasu’da yatırım da bulunmak için çalışmalara başlamışlardır. Bu firmalardan biri dünya devi BMC Şirketidir. Şuan İzmir’de otomotiv sektörü üzerine bir fabrikası bulunan BMC firması geçtiğimiz yıl içerisinde Karasu’da yatırım yapacağını duyurmuştur. Savunma sanayi alanında Karasu’da çok büyük bir fabrika açacağını duyuran BMC şirketi fabrika projesi için tüm işlemlerini halledip proje çalışmalarına başlamıştır. Bizdeki üç yıl içerisinde tamamlanıp hayata geçecek olan bu fabrika projesi ayrıca karasu genelinde yaşayan binlerce kişiye de iş imkanı sağlayacaktır. Karasu’da son günlerde gündemde olan ve henüz netleşmeyen bir fabrika projesi daha bulunmaktadır. Tam olarak netleşmeyen projeyle ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bölgede sanayi alanındaki gelişmeleri bir yana bırakırsak ulaşım alanında da çok büyük gelişmeler yaşandığını gözlemlemekteyiz.

Satılık-Karasu-Evleri-Karasu-Satılık-Yazlık-2

Karadenizin en büyük demir yolu projelerinden birine ev sahipliği yapan Karasu; limanın tamamlayıcısı olarak gösterilen ve limonla entegre halinde olacak olan demiryolu Projesi için Karasuda Çalışmalar çoktan başladı. Hem denizyolu hem demiryolu hem de karayolundaki gelişmelerle karasu ulaşım anlamında büyük bir gelişme göstermiştir. Bölge sanayi ve ulaşım alanında ki de projelere evsahipliği yaparken aynı zamanda yıllardır Karasu’da devam eden ekonomik faaliyetlerde de olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle turizim sektöründe son yıllarda çok önemli ve büyük gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ve suda özellikle denizin dalgalılığından şikayet eden karasu halkının ve turizimcilerin Bu şikayetlerini değerlendiren ilgili kurumlar karasudaki hırçın dalgalara çözüm bulmak için Karasu’da kıyı boyunca dalga kıranlar yapmışlardır. Yanında bölgede ki boğulma ve can kaybı oranlarını en aza indirgemek İçin plajlarda cankurtaran sayısı arttırılmış aynı zamanda jet skili Cankurtaran hizmetide getirilmiştir. Bunun yanında kıyıya yakın yerlere yeni tesisler ve oteller inşa edilmiştir. Karasu’da deniz turizmini etkileyen en büyük gelişmelerden birisi de karasu plajlarının mavi bayrak almasıdır.

Satılık-Karasu-Evleri-Karasu-Satılık-Yazlık-3

Karasu’da deniz turizmine ve bölgeye gelen tatilci sayısını etkilemesi beklenen mavi bayrağın alınmasıyla Karasu’nun ve karasu plajlarının bu yıl çok daha fazla turizimci çekeceği öngörülmektedir. Bölgedeki tesisler, karasu otelleri ve Karasu belediyesi şimdiden yeni sezon için hazırlıklara başladı. Umarız ki 2017 yılı karasu için çok daha verimli geçer bölge hem turizim faaliyetleri hem de konut yatırımları ile daha fazla turizimci ve yatırımcı çekip hızlı yükselişini devam ettirir. Karasudaki konut projelerini değerlendirmek isterseniz sitedeki iletişim numaralarından yada www.yazlikkarasuevleri.com dan bizlere arayıp hem konutlar hakkında detaylı bilgi edinebilir hem de hafta sonu İstanbul Anadolu ve avrupa yakasından düzenlenen ücretsiz karasu turlarına rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir