Muhteşem Karasu Evleri Satılık yazlık projeleri

Karasu Satılık Yazlık Daire Emlak Ve İnşaat -1

Sakarya çevresindeki termal kaynaklar Sakarya Karasuda satılık daire projeleri ile bizlere hem kara suyu hem de sakaryaya yakından tanıma şansı veren bölgedeki faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Karasu satılık yazlık projeleri ülke genelinden Pekçok yatırımcı tarafından talep gören konutlardır.

Karasu Evleri Karasu’nun günümüzdeki konumu, projeleri, yatırımları ve çevresinde yeralan pek çok faaliyet bölgede hem turizmin gelişmesine hem de konutlara olan ilginin artış göstermesine sebep olmuştur. Bölge turizim açısından son yılların en hızlı yükselişini yaşamış yaz sezonunun ramazan bayramı başlangıcına denk gelmesi bölgedeki turizim faaliyetlerini Büyük ölçüde etkilemiştir.

Muhteşem-Karasu-Evleri-Satılık-yazlık-projeleri-1İçinde sadece yaz sezonunda kara suyu tercih eden turist sayısı 700 binleri aşmaktadır. Karasu ve çevresi her ne kadar deniz turizmi için gözde bir bölge olsa da bünyesinde ve çevresinde barındırdığı pek çok doğal güzellik ve kaynakla her sezon ve mevsim turistlerin ilgi odağı olmaya adaydır.

Bölgedeki doğal güzellikleri bir kenara bırakacak olursakk Sakarya geneli termal kaynaklar bakımından oldukça zengin bir bölgedir.

Muhteşem-Karasu-Evleri-Satılık-yazlık-projeleri-2Bölge genelinde ki kaplıcalar sağlık turizminin gelişmesinde önemli bir rol oynarken lüks otellerdeki SPA ve sağlık hizmetleri büyükşehirlerden pek çok ziyaretçi almaktadır. Bölgede sağlık turizmi açısından en büyük öneme sahip termal kaynakların başında kuzuluk kaplıcaları gelmektedir. Şifalı olarak bilinen kuzuluk kaplıcaları’nun suyunun romatizma, mafsal, siyatik ağrılarına İyi geldiği bilinmektedir.

Kuzuluk beldesinde bulunan kaplıca İçerisindeki Şifalı sulardan yararlanmak için Tesis içindeki kapalı havuz veya daire içlerindeki küvetler kullanılmaktadır. Tesis çevresinde ayrıca eğlence merkezi, kafeterya, alışveriş merkezi ve go kart araç pisti bulunmaktadır. Kil hamamı kaplıcaları da bölgedeki termal kaynaklardan biridir.

Muhteşem-Karasu-Evleri-Satılık-yazlık-projeleri-3Taraklı ilçesine bağlı hacıyakuplar Köy içerisinde yer alan kaplıca dere kenarında çam ormanları arasında yer almaktadır. 70 yatak kapasitesine sahip olan kil hamamı tesisinde duşlu, teraslı ve balkonlu odalar bulunmaktadır. Kil hamamı suyunun romatizma, kadın hastalıkları ve Sinir hastalıklarına etki İyi ve iyi geldiği bilinmektedir. Bir diğer şifalı su merkezide Akyazı ilçesi sınırları içinde yer alan Çökek kaplıcasıdır.

Akyazı kuzuluk beldesi sınırları içerisinde yer alan kaplıca içerisinde toplam dokuz tane kuyu bulunmaktadır. Dört tanesi su beş tanesi ise Çamur banyosu olarak kullanılan kuyuların romatizma, kaşıntı ve siyatik gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. İlıca köyü gazlı suyu da geyve-taraklı mevkiinde Ilıcak köyü içerisinde yer almaktadır.

Salama sıcaklığı 26° olan kaplıca suyu mineral yönünden çok zengin olmakla birlikte bromür ve iyodür de içermektedir. Bölgede termal kaynak olarak günün bir diğer yerde ahi baba köyü nde bulunan içmedir.

Muhteşem-Karasu-Evleri-Satılık-yazlık-projeleri-4Tadı nedeniyle acısu içmesi olarak adlandırılan Tesisin sıcaklığı 26° olup bağırsak ve mide hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Suyun çevresinde bulunan pekçok mesire alanı ve içinden akan dere Özellikle hafta sonları pek çok bölgeden yoğun bir ziyaretçi almaktadır. Bölgeye gelme şansınız olursa pek çok rahatsızlığa iyi gelen bu kaplıcalara uğrayıp sağlık turizminin yoğun olarak yaşandığı bölgede hem tatilinizi yapıp hem de şifa bulabilmeniz mümkündür.

Bu arada Üniversitenin ismi konusunda gündem mevcut Karasuda Üniversitenin adının ne olacağı şuan tam kararlaştırlamasada karasu için çok olumlu ve iyi yönlü bir hamle olduğu kesin.

İkinci üniversitenin karasuya açılmasıyla hem bölgedeki eğitim öğretim faaliyetleri hız kazanacak, hem bölgeden başka illere veya ilçelere giden öğrenci sayılarında azalma olup dışarıdan daha fazla öğrenciye hizmet verilmeye başlanacak, Öndenciler aynı zamanda karasu ekonomisi ve yatırımcılar için de yeni bir kaynak oluşturacaktır.

Bölgede şuan yatırım amacıyla alınıp sahipleri tarafından kiraya verilen satılık yazlık ve daire ile projelerinin çoğunu öğrenciler kiralamaktadır. Karasuya gelecek olan her yeni öğrenci konut yatırımcılarının yüzünü güldürmektedir.

Yatırım amacıyla alınan bir konutun ölü bir yatırım olmaktan çıkarılıp tüm yıl boyunca kira getirisi sağlayacak olması yatırımcıların oldukça dikkatini çekmektedir. Karasu’da yaşanan her gelişme bölgede ki yatırımcı sayısını artırmakta ve bölgede konut yatırımlarına olan talebi yükseltmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir