Karasuda Deniz Yazlıklar ve Daireler Karasu Evleri

Denizköy Satılık Yazlık

Karasu her sezon yatırımcıların gündeminde Karasu Her fırsatta ve her alanda karasu satılık yazlık projeleri ve karasu evleri ile karşımıza çıkan sosyal medya da sıkça karşılaştığımız karasu satılık daire reklamlarlarıyla kendini en iyi şekilde tanıtan ve pazarlayan bir ilçe. Karasu evleri Marmara bölgesinin Güney kesminde bulunan Sakarya iline bağlı bir ilçe olan Karasunun doğusunda Kocaali ilçesi, Güney tarafında Hendek ilçesi, batısında Kaynarca ilçesine komşu durumda ve kuzeyinde Karadeniz yer almaktadır.İlçe ekonomisi oldukça çeşitli sektörlerden meydana gelmekte birlikte genel olarak turizim, hayvancılık, tarım ve balıkçılığa dayalıdır. Bölgede son yıllarda sanayi sektörü de gelişmeye başlamıştır. Bölgede gelişen ve iyileşme gösteren tüm ekonomik faaliyetler inşaat sektörünü etkilemiştir.

Karasuda-Deniz-Yazlıklar-ve-Daireler-Karasu-Evleri-1Sakarya karasuda satılık yazlık daire ve yazlıklar, kıyı boyunca konumlanmış durumdadır.Türkiye’nin en uzun üçüncü sahil şeridine sahip olan Karasu’nun 24 kilometre uzunluğunda kumsalı, termal özellik gösteren altın kumdan plajları ve suyunun berraklığı Bölgeye muhteşem bir avantaj sağlamaktadır. Akdeniz ve Ege kıyılarındaki Plajları aratmayan Karasu plajı, Yaz tatilinde yerli ve yabancı yüzbinlerce turistin İlgisini çekiyor ve durum özellikle bölgedeki esnaf ve İşletmecilerin yüzünü güldürüyor. Bölgenin en büyük geçim kaynaklarından biri de tarımsal faaliyetlerdir. Konum olarak Marmara bölgesi ile Karadeniz bölgesinin tam ortasında yer alan Karasunun verimli topraklarında yetiştirilen tarımsal ürünlerin başında fındık ,mısır, Şekerpancarı ve buğday gelmektedir. Ayrıca bölgede çok farklı meyve ve sebze çeşitleri de yetiştirebilmektedir.Bölge genelinde yetiştirilen sebze meyvelerin bir çoğu çevre illere gönderilmektedir. Büyükbaş ve küçük baş hayvan üretimi İse ilçenin bir başka gelir kaynağı durumundadır.

Karasuda-Deniz-Yazlıklar-ve-Daireler-Karasu-Evleri-2Karasu genelinde var olan pek çok yaylada büyük baş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Balıkçılıkta bölgedeki ekonomik faaliyetlerden bir diğeridir. Bölgenin yakınındaki Sakarya ağzı balıkçı tekneleri için doğal bir liman niteliğinde olup, küçük ve orta ölçekli teknelerle balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır. Karasulu balıkçılar genelde: Kum midyesi, palamut, lüfer, barbun,tekir, mezgit, istavrit, kalkan, Vatos , Tirsi avlamaktadır. Bölgenin en doğal ve en güzel adamlarından biri konumunda olan maden deresi ve bölgesi çevresindeki alabalık çiftliklerinde de balık yetiştirilmekte ayrıca maden deresi’nde de olta balıkçılığı yapılmaktadır. Yukarıda söylediğimiz gibi oldukça farklı ekonomik faaliyetlerin yer aldığı Karasu’da son yıllarda sanayi sektörüne de gelişmeler yaşanmaya başlamıştır.

Karasu’da şuan yapım aşamasında olan büyük bir savunma sanayi projesi bulunmaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde işletilmeye başlanacak olan fabrika ile karasu genelinde binlerce kişiye de iş olanağı sağlanmış olacak. Bölgede son yıllarda En Çok gelişme gösteren alanlardan biri de ulaşım sektörüdür. Deniz, kara ve demir yolu ulaşımda Karasu’da şu an devam eden projeler yer almaktadır. Dev ulaşım projelerine ortaklık eden Karasu ayrıca son yıllarda Karasu nehri iç su yolu taşımacılığı projesiyle de gündeme gelmektedir. Proje şu an hala değerlendirme aşamasında olup eğer hayata geçirilirse türkiye’nin ilk iç su Yolu taşımacılığına ev sahipliği yapacak ve bölgedeki taşımacılık Nehiryolu projesi ile sağlanacaktır. Bölgede son yıllarda yaşanan tüm bu gelişmeler ve çok daha fazlası Karasu’nun gelişmesine, büyümesini ve ekonomisinin canlanmasına katkılar sağlamıştır.

Eskiden dış göç veren bölge günümüzde dışarıdan göç almaya başlamıştır. Bölgenin yaşanan dış göçler, artan turizim faaliyetleri Ve Karasu’nun yatırımlar için oldukça uygun bir hale gelmesi tabii ki en çok bölgedeki inşaat sektörünü etkilemiştir. Karasu’nun artan değerine kayıtsız kalamayan binlerce yatırımcı Karasu dan konut almak için adeta bir yarış içerisine girmiş Bu durum hem bölgede faaliyet gösteren inşaat firmalarının sayısını hem de konut projelerini artırmıştır. Karasu’nun artan değerinin farkında olan pek çok yatırımcı içinde olduğumuz kış günlerinde bile hala ücretsiz karasu turlarıyla bölgeye gelip bölgedeki konutları değerlendirip zevklerine ve bütçelerine en uygun konuta sahip olup kar garantili bir yatırıma imzalarını atmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir