Karasu Satılık Yazlık Sadece Yatırım İçin Değil …

Karasu Satılık Yazlık Daire Emlak Ve İnşaat -1

Karasuda yaz sezonunda turist akını yaşanıyor Karasuya turist akını devam ediyor. Sakarya’nın karasu ilçesi son yolların en hızlı yükselen ve değerlenen şehirlerinden biri. Karasu evleri Sakarya karasuda satılık daire fırsatlarıyla yatırımcıların gündeminde olan şehir; çevre ilçelerden ve Türkiye genelinden pek çok yatırımcının tercih ettiği bir nokta haline geldi. Karasu satılık yazlık projelerine olan büyük ilginin en belli başlı sebebi bölgedeki turizm faaliyetleridir.

Tertemiz denizi, termal kumdan plajları, tarihi, kültürü ve el değmemiş doğasıyla karasu son yılların en çok talep gören turizm merkezlerinden biri haline geldi. Son yıllarda özellikle Ramazan bayramının yaz tatili başlangıcına denk gelmesi Karasuda turizmci patlaması yaşanmasına neden olmaktadır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Sadece-Yatırım-İçin-DeğilÖzellikle uzun bayram tatilini geçirmek için Karasunun yolunu tutan tatilcilere yaz tatilini değerlendirmek için yollara düşen tatilcilerde eklenince bölge son yolların en büyük yoğunluğunu yaşamaya başlamıştır.

Aylar öncesinden bölgedeki bütün otellerde rezervasyonlar yapılıp, tam doluluk yaşanmaya başlanmıştır. Karasu denize sıfır otel, karasu Denize sıfır pansiyon, karasu apart, karasu apart otel vb. Bütün konaklama ve barınma tesislerinde tam doluluğun yaşandığı bölgede tüm bu tesiler konaklama ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalmaktadır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Sadece-Yatırım-İçin-Değil-1Tam doluluğun yaşandığı bütün otel ve pansiyonlara ekstra yatak takviyesi bile yapılmaktadır. Ancak bölgede yinede yetersiz kalan konaklama açığını kapatmak isteyen pek çok yatırımcı bölgede sahip olduğu yazlık ve dairelerini karasu günlük kiralık daire olarak Bölgeye gelen turistlere karasu günlük, haftalık veya aylık daire olarak kiraya verip ham yaz sezonu boyuncu ciddi bir kira getirisi elde etmekte hemde turistlerin konaklama ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Yaz sezonunda nüfusu geçtiğimiz yıllarda 700 binlere kadar çıkan Karasuda ki bu yoğunluk bölge esnafının ve işletmecilerinin yüzünü güldürmektedir. Bölgedeki nüfus yoğunluğundan oldukça memnun olduklarını belirten esnaf ve işletmeciler bölgede 3 ay gibi süren deniz turizminin mevsimsel şartlar nedeniyle uzatma ihtimalinin olmadığını ancak bölgede kış turizmi alternetiflerinin geliştirilebileceğini belirtmektedirler.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz yıl karasu plajlarına mavi bayrak uygulaması getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalara bu yıl içinde hız verilmiş, uygulamanın koşullarını sağlamak amacıyla karasu sahil park va rekreasyon alanı projesi inşa edilip Ağustos ayında hizmete açılmıştır. Bölgedeki bu çalışmalar sonuç göstermiş ve karasu plajları mavi bayrağı almıştır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Sadece-Yatırım-İçin-Değil-2Deniz turizmi için önemi yüksek olan mavi bayrak uygulamasının karasu plajlarına kazandırılması da bölgeyi tercih eden turist sayısını artırmıştır. Tüm bu yaşanan gelişmelerle yurt içinden tüm bölgelerden turist akını yaşayan karasu yurt dışından gelen turistlerinde tercih yedi olmaya başlamıştır.

Karasudaki tüm bu gelişmelerden ve turizmcilerden oldukça memnun olduklarını belirten işletmeci ve esnaflar Karasuda yıllar sonra böyle bir manzarayla karşılaştıkları için çok mutlu olduklarını belirtirken, bölgenin sonunda hak ettiği yerde olduğunu ancak bölgede ki girişimci ve tesis sayısının artırılarak durumun daha da iyi bir noktaya getirilebileceğini açıklamışlardır.

Konum olarak pek çok büyük ile yakın bir mesafede bulunan bölge özellikle yakın konumu itibariyle istanbuldan yüzbinlerle turistin tercih sebebi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir