Karasu Satılık Yazlık Karasuda Daireler Karasuda Yazlıklar

adapazari-karasu-ilcesinde-yazlik-daire-iyi-bir-yatirim-olabilir

Karasu’da alternatif turizim de revaçta Karasu günümüzün en önemli tatil ve yatırım kentlerinden birisi haline gelmiştir. Bölgede sürekli gelişen turizim faaliyetleri ve ardı arkası kesilmeyen karasu satılık yazlık projeleri günümüzde Türkiye genelinde pek çok kesime hitap etmektedir. Karasu satılık daire projeleri ile yatırımcısının yüzünü güldüren bölge ayrıca bünyesindeki turizim faaliyetleri ile hem yatırımın hem tatilin hem de yaşamın anahtarını sizlere vermektedir.İşte Karasu Evleri

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Daireler-Karasuda-Yazlıklar-1Deniz turizmi açısından son yılların en popüler bölgelerinden birisi olan karasu plajları günümüzde 100 binlerce kişiye evsahipliği yapmaktadır. Türkiye genelinden pekçok tatilcinin tercih ettiği bölgeyi özellikle Marmara bölgesinde İstanbul’da ve çevre illerde yaşayan kesim rağbet göstermektedir. İstanbul’a yakın konumuyla göze çarpan bölge İstanbul’a yapılan üçüncü köprü bağlantı yollarının tamamlanması ile beraber aradaki mesafe 1 saate düşecektir.

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Daireler-Karasuda-Yazlıklar-2Bu durum özellikle İstanbul’da yaşayan tatilciler ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi görmektedir. 16 milyon nüfusa sahip İstanbul’da zamandan tasarruf etmek isteyen pek çok tatilci yaz sezonunda turizim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere kara suyu tercih ederken; aynı zamanda İstanbul’daki aşırı pahalı konut fiyatları yüzünden ev sahibi olamayan pek çok vatandaşımız hem bölgedeki uygun fiyat koşullarından yararlanıp hem de turizim faaliyetlerine aynı anda aynı yerde yürütebilmek için karasuyu tercih etmeye devam etmektedirler. Karasu’da hızla artan deniz turizminin yanı sıra alternatif turizim faaliyetleri de son yıllarda artış göstermeye başlamıştır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Daireler-Karasuda-Yazlıklar-3Özellikle bölgede bulunan acarlar longozu ve çevresi bir çok endemik bitki ve hayvan türlü evsahipliği yapmaktadır. Türkiye’de sadece acarlar longozu nda yetişen bazı bitki türleri hem yerli hem de yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci su basar ormanı olma özelliğine sahip olan acarlar longozu Birinci° SİT alanı bölgesi kapsamındadır. Ayrıca bölge genelinde pek çok balıkçıda yer almakta, türkiye’nin en lezzetli alabalık çiftlikleri Bu bölge içerisinde yer almaktadır.

Karasu-Satılık-Yazlık-Karasuda-Daireler-Karasuda-Yazlıklar-4Bunun dışında bölge sınırları içerisinde bulunan maden deresi yaramaktadır. Cam dağlarından kaynaklanan maden deresi 30 km uzunluğundadır. Çok eskiden buralarda Çinko altın ve bakır madeni işletmeciliği olduğu için bölge adını buradan almaktadır. Hem acarlar longozu hem de maden deresi bölgesinde yeşile bezeli bir alanda yürüyüşler yapıp, kır sofraları kurmak istiyorsanız burası bunun için harika bir seçim olacaktır.

İçlerinde yürüyüş olanları, mesire alanları, piknik alanları, alabalık restoranları ve her türlü kişisel ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunan acarlar langozu ve maden deresi yeşille mavi’nin her tonunu barındıran, temiz havası doğası ve muhteşem güzelliklerinden ayrılmak istemeyeceğiniz Bir yerdir.

Özellikle hafta sonları günübirlik tatil için en iyi tercihi noktalarından birisi olan acarlar longozu ve maden deresi sizleri Karasu’da bu muhteşem güzellikleri görmeye davet etmektedir. Yolunuz karasu üzerinden geçerse acarlar longozu ve maden deresi bölgesinin yanısıra Küçükboğaz, yenimahalle bölgelerine de mutlaka uğramalı doğayla yaşamın iç içe olduğu bölgelerde huzura kavuşmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir