Karasu Satılık Yazlık Daire Emlak Ve İnşaat Yatırım Ve Tatil

Karasu Evleri Satılık Lüx Konut İlanları Arsa Fiyatları Artıyor-1-2

Bugün karasu evleriyle ve karasu satılık daire projeleriyle oldukça popüler bir bölge haline gelen, günümüz bireysel konut yatırımcılarının hedefinde olan, bunun yanı sıra karasu satılık yazlık larıyla muhteşem bir tatil imkanı sunun karasu her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Karasu yazlık daireleri ve karasu satılık yazlık ları karasu emlak konut piyasasının önde gelen değerleri olup bugün on binlerce konut yatırımına ve yatırımcısına hizmet etse de karasu bunların dışında oldukça huzurlu bir yaşam alanıdır. 24 km uzunluğunda sahih şeridine sahip olan, plajları termal kum özelliği gösteren, acarlar gölü ve langozu, maden deresi ve şelalesi, yeni mahalle, küçükboğaz gibi birbirinden farklı muhteşem doğal güzellikleri bünyesinde barındıran yerli ve yabancı turizmcilerin hayli ilgisini çeken, muhteşem bir yaşam ve tatil alanı olarak karşımıza çıkan olağan üstü güzellikte ki bir bölgedir. Biz bölgenin adını son yıllarda yatırımlarla, internet platformunda, sosyal medyada, Google da ve basın yayın araçlarında görerek tanısak da karasu oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bir bölgedir.

Karasu Satılık Yazlık Daire Emlak Ve İnşaat -1

Bölgenin geçmişi Frigyalılara kadar dayanmaktadır. Karasunun adının nereden geldiğine dair çeşitli söylentiler yer almasına rağmen en bilindik olanı eski türklerde kuzey anlamına gelen kara kelimesiyle Karadeniz’e kıyısı olduğunu belirtmek için bu adı aldığı rivayetler arasındadır. Bunun dışında bir diğer rivayette eskiden bölge çevresindeki bataklıktan dolayı ağır akan su anlamına gelen karasu adını almasıdır. Adı her nereden geliyor bilinmez ama karasu oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan birçok özelliği bulunan bir şehirdir. Yıllar içinde Osmanlı topraklarına katılması daha sonrasında gelişen olaylar ve yaşanan gelişmelerle bugünkü halini almıştır. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan farklı kültür ve etnik yapılardan insanların yaşadığı bölge 1933 yılına kadar bil belde iken 1933 yılında Kocaeli’ye bağlı bir ilçe haline gelmiştir. Daha sonrasında Sakaryanın il olmasıyla beraber Sakarya’ya bağlı bir ilçe olarak bugünlere kadar gelen karasu milli mücadele dönemi kahramanlarından ipsiz receple’ de bilinmektedir. İstiklal savaşında gösterdiği kahramanlıklarından dolayı kendisine istiklal madalyası verilen İpsiz Recep’in mezarı karasu da yer almaktadır. bu kadar farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan karasu da bugün geçmişten günümüze uzanan tarihi miraslar da yer almaktadır. Hacı Abdi Beyin aile hamamı kalıntıları, Sakarya köprüsü enkazından kalan taş, sur kalıntıları, maden deresi bölgesinde bulunan baraj kalıntısı, koruma altına alınan ve kültür varlıkları statüsünde olan merkez camii ve aziziye camii, aşağı incili mezarlığında yer alan mezar taşları belli başlı kültürel değerlerdir.

Karasu Satılık Yazlık Daire Emlak Ve İnşaat -2

Ayrıca karasuda geçmişten günümüze gelen ve bazı gelenekler de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oldukça ünlü yemekleri yer alan ve bugün karasu ziyaretleri sırasında tadına bakabileceğiniz organik yiyecekler oldukça ilgi görmektedir. Bugün hala geleneksel halk oyunlarının, düğünlerin, panayır gibi etkinliklerin düzenlendiği karasu da geçmişin izlerine rastlamak mümkündür. www.yazlikkarasuevleri.com
Karasunun tarih kokan, doğal güzellikler içinde yer alan, değer kazanan, talep gören ve her geçen gün gelişen bu ortamında yerlerinizi almak, doğal bir yaşamın tadını çıkarırken aynı zamanda huzurlu bir yaşam sürmek yaz tatilinizi de Karasunun muhteşem plajlarında geçirmek için vakit kaybetmeden on binlerce yatırımcı arasında yerlerinizi alın. Karasu evi fırsatlarını değerlendirmek ve karlı konut yatırımlarıyla geleceğinize akıllıca bir yatırım bırakmak isterseniz 0212 503 48 83 numaralı telefondan Ekşioğlu inşaat satış ofisiyle irtibata geçip hem projeler hakkında detaylı bilgi alıp hem de ücretsiz karasu turlarına servis kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir