Karasu Hakkında Bilmedikleriniz …

Karasu-Satılık-Daire-Yazlık-Evleri-Karasu-Konutları -2

Karasu da sanayi, turizm, ticaret gibi sektörlerde olan gelişmeler son yıllarda yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Birçok alanda ve sektörde gelişmeler gösteren kente yapılan her yatırım en çok inşaat sektörünü etkilemekte. Bölgede yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen yatırım aracı konutlar. Tabiki karasu satılık yazlıklar yatırım konusunda ilk sırada gelmektedir. Bunun yanında bölgede tercih edilen karasu satılık daire projeleri de vardır. Değerini hiçbir zaman kaybetmeyen yatırımcına adeta kar garantisi verilerek satışa sunulan projeler değerini her geçen gün artırmaktadır.

 

Karasuda-satılık-yazlık
Karasuda-satılık-yazlık

Karasu son dönemde adını projeleriyle, konumuyla, yapılan yatırımları ve limanıyla duyurmaya devam ediyor. Bölge de son birkaç yıl içinde imza atılıp halka açılan pek çok proje bulunmakta. Bunun yanında devam eden projelerde var tabi. Devam eden fabrika çalışmaları, geçtiğimiz ağustos ayında halkın kullanımına açılan karasu sahil park ve rekreasyon alanı, şehirdeki alt yapı ve üst yapı çalışmaları bunların bazıları. Bunların yanında İstanbul’a yapılıp yine geçtiğimiz aylar içinde açılışı yapılmış olan yavuz sultan selim köprüsü karasunun önemini ve konumunu daha çok artırmıştır. Köprünün bağlantı yollarının tamamlanmasının ardından bölgeye olan ulaşımın bir saat gibi bir süreye inecek olması bölgenin stratejik konumunu fazlasıyla artırmıştır. Özellikle turizm potansiyeli açısından bakıldığında bölge marmara bölgesinden ve özellikle İstanbul ve çevresinden birçok turisti kendisine çekmeye başlamıştır.

Bunun yanında beklide karasunun adının en çok durulmasını sağlayan karasu liman projesidir. 22 yıldır devam eden liman projesinde de sona gelinmiş gibi gözüküyor. Açılışının kasım ayında yapılması beklenen karasu limanının bölgeye pek çok katkı sağlayacağı kesin. Limanın açılmasıyla karasu ekonomisinin çok yüksek bir konuma geleceğine kesin. Batı karadenizin en büyük limanlarından biri olarak tasarlanan karasu limanının açılmasıyla bölgenin ihracat merkezi haline geleceği de bilinen bir gerçek. Tüm bu gelişmeler ve çok daha fazlası karasuda özellikle inşaat sektöründe büyük bir rant sağlıyor. Bölgenin ekonomisinin güçlenmesi, fabrikaların açılmasıyla bölgede ki istihdam oranının artıcak olması, limanın açılmasıyla ihracatın kalbinin burada atıcak olması ve özellikle son yıllarda bölgeye gelen turist sayısının sürekli artış göstermesi bölgede konutlara olan ihtiyacı artırmış durumdadır. Özellikle liman bölgesi çevresiyle sahil kesminde ki konutlara aşırı bir talep vardır. Fiyatların her geçen gün arttığı, değerini her geçen yıl artıran bölgedeki konutlardan sizlerde bütçenize uygun olanı bulup karlı bir yatırım yapabilirsiniz. Hafta sonları ücretsiz olarak düzenlenen turlara katılım sağlayıp karasuyu ve bölgedeki konut projerlerini gelip yerlerinde görebilrsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir