Karasu Evleri Yalı Mahallesi 1+1 Satılık Daire Denize Yakın Satılık Yazlık

Karasu Satılık Yazlık Emlak Ucuz Ev Daire Ve Arsa-2

Karasu’nun artan nüfusunun sebepleri Satılık karasu evleri ve karasu satılık yazlık projeleri ile günümüzün en karlı yatırım araçlarından birisi olarak gösterilen bölge Karadeniz olan kıyısı ve deniz turizmi ile bizleri karşılamaktadır. 24 km uzunluğunda sahil şeridine sahip olan karasu günümüzde konut ve emlak sektöründeki gelişmeler ile sıkça karşımıza çıkmaktadır. Sakarya Karasuda satılık daire ve karasu evleri reklamlarıyla ülke genelinden Ve ayrıca yurtdışından büyük bir yatırımcı kitlesine hitap eden, sahil şeridi boyunca uzanan Konut projelerinin binlerce yatırımcıya hitap ettiği Karasu günümüzün en popüler yatırım ve turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. İster gazetelerde olsun isterse  platformlarda Karasu’nun adına sıkça rastlamaktayız.

Karasu-Evleri-Yalı-Mahallesi-1+1-Satılık-Daire-Denize-Yakın-Satılık-Yazlık

Karasu Evleri

Turizim de kaydettiği ilerleme ve bünyesine yapılan yatırım ve projelerle, bunun yanında ulaşım olanaklarıyla konut yatırımları için oldukça karlı bir merkez haline gelen karasudaki bu gelişmeler inşaat sektörüne yaramış, bölgede faaliyet gösteren inşaat şirketleri büyük bir rant sağlamış, yaptıkları projelerle hem Karasu’nun tanınmasına ve kalkınmasına destek olup hem de yatırımcıların bölgeyi talep etmesini sağlamışlardır. Karasu günümüze göç alan bir bölge haline gelmiştir. Türkiye’deki nüfus verilerini incelediğimizde karasudaki nüfusun geçmişten günümüze sürekli bir değişkenlik gösterdiğini gözlemleyebilmekteyiz. Bölge nüfusu 1985 yılına kadar sürekli artış göstermiş ancak daha sonrasında büyük şehirlerde yaşanan sanayi faaliyetlerinin bölgede yaşayan Halk için oldukça cezbedici bir konuma gelmesi karasudaki nüfusun 1985 yılından sonra hızla azalmasına neden olmuştur.

Karasu-Evleri-Yalı-Mahallesi-1+1-Satılık-Daire-Denize-Yakın-Satılık-Yazlık-2

Karasu Nüfusu

1990 la 2000 yılları arasında tekrar artış gösterme eğiliminde olan karasu nüfusu 2000 yılından 2007 yılına kadar ise yine bir düşüşe geçmiştir. Çevredeki ekonomik faaliyetlerden oldukça etkilenen Karasu’da 2007 yılından itibaren nüfus oranı tekrar yükselmeye başlamıştır. Karasu’da 2007 yılından itibaren artmaya başlayan nüfus oranının sebebi ise son yıllarda karasuda mevcut durumdaki tarım, hayvancılık ve turizim sektörlerindeki iyileşme ve ilerlemedir. Karasu halkının en temel geçim kaynaklarından birisi tarımdır. Karasu’da oldukça verimli tarım arazileri bulunmaktadır. Hem Marmara hem de Karadeniz iklim özelliklerinin görüldü bölgede Çok çeşitli meyve ve sebze üreticileği yapılmakta aynı zamanda tahıl ürünleri de önemli bir yer tutmaktadır. Bölge halkının tarımda en büyük gelir getirlerinden birisi de fındıkçılıktır. Karasu genelinde verimli fındık bahçelerine her yerde rastlamak mümkündür.

Karasu-Evleri-Yalı-Mahallesi-1+1-Satılık-Daire-Denize-Yakın-Satılık-Yazlık-3

Karasuda Tarım ve Turizm

Tarımda iyileştirmeye gidilen bölge de bunun yanı sıra turizim sektöründe de önemli gelişmeler yaşanmıştır. Turizim adına yeni tesisler kurulmuş, Otel ve Pansiyonlar inşa edilmiş, Bölge genelinde halkın bir turizimcilerin sosyal aktivitelerde bulunmalarına olanak sağlayacak alanları inşa edilmiş, karasu plajlarına mavi bayrak kazandırılmış, bunun yanı sıra alt yapı ve üst yapı çalışmalarına önem verilmiştir. Bölgede yıllardır faaliyet gösteren bu sektörlerin yanında Sanayi ve ulaşım alanındaki gelişmeler de Karasu’nun dışarıdan aldığı göçün en başlıca sebepleridir. Konumuyla zaten pek çok büyük şehre yakın mesafede bulunan ilçe ulaşım alanında yeni geliştirilen ve inşa edilen projeler sayesinde demiryolu, deniz yolu ve kara yolu ulaşımında büyük bir yol kat etmiş, limanın ve ulaşım olanaklarının gelişmesine bağlı olarak sanayi alanında da büyük yatırımlar yapılmıştır. Şuan Karasu’da yakın zamanda inşasını başlanacak olan iki büyük fabrika projesi yer almaktadır. En kısa süre içerisinde yapımı tamamlanıp işletilmeye başlayacak olan fabrika projeleri Karasu genelinde binlerce kişiye istihdam sağlayacakdır. Tüm bunlar gözünün alındığında Karasu’nun dışarıdan aldığı göçün önümüzdeki yıllarda daha da çok atıp sanayisi turizmi ve ulaşım faaliyetleri ile ülke genelindeki ekonomiden çok daha fazla bir pay almayı hedefleyen karasu gelecekte oldukça önemli bir konumda bulunacaktır. Hem yatırımcıları hem de dışarıdan Karasu’ya göç edenleri etkileyen tüm bu sebepler bölgedeki inşaat sektörünün gelişiminin temel nedenleridir. Büyük bir platformda modern konut projelerinin yükseldiği Karasu’da birikimlerinizi karlı bir yatırıma dönüştürmek için pek çok konut projesi yer almaktadır. Doğayla iç içe, denize yürüme mesafesinde bulunup uzun sahil şeridi ve deniziyle Yatırımcılarını mükemmel bir tatil ve karlı bir kazanç sunan karasu evlerinde yerinizi şimdiden almak için hafta sonuları düzenlenen ücretsiz karasu turlarına katılım sağlayabilirsiniz. 0 212 503 48 83 numaralı telefondan bize ulaşıp ücretsiz servis rezervasyon kaydınızı yaptırabilirsiniz. http://www.yazlikkarasuevleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir