Karasu Evleri Ve Komşuları

Karasu Evleri Ve Komşuları

Karasu dan Sapanca’ya uzanıyoruz Karasu Sakarya’nın en tanınmış ve en popüler İlçelerinden biri. Karasu satılık yazlık ve karasu evleri projeleri ile adını tüm Türkiye’ye duyuran; bünyesinde gerçekleştirilen deniz turizmi ve doğal güzellikleriyle ülke genelinden pekçok yatırımcıyı ve tatilciyi ağırlayan bölge popülaritesini her geçen gün artırmaktadır. Karasu satılık daire projeleri ile gündemden düşmeyen ve karasu ekşioğlu inşaatın yaptığı projelerle sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan bölge konut yatırımcıları tarafından büyük bir ilgi görmekte. Bölgedeki deniz turizmi Konut satışlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri. 24 kilometrelik sahil şeridi, bünyesindeki doğal güzellikleriyle Karasu Sakarya’nın en güzel ilçelerinden biri. Ancak bölgeye kapsamlı olarak baktığımızda Sakarya genelinde pek çok tabiat harikasına rastlamanız mümkün.

Bölgede en öne çıkan yerlerden bir diğeri de adını kıyısında kurulmuş ilçeden alan Sapanca gölüdür. Dört bir yanı ormanlarla çevrili olan Sapanca yeşille mavi’nin mükemmel uyumunu gözler önüne seren büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. Marmara bölgesinin en gözalıcı yerlerinden birisi olan Sapanca gölü 16 km uzunluğundadır. Yapısı itibariyle fay hatları üzerinde bulunan ve tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen Sapanca gölü mükemmel manzarası ile görenleri adeta büyülüyor.

Aslına kalırsa hayatta tam olarak Sapanca Gölü’nün içinden geçmekte, Bölge birinci° deprem bölgesi olarak yer alsa da hayatının bu konumu Önceki yıllarda yaşanan depremlere bakıldığında bölgeye daha da az zarar verdiği gözlemlenmiştir. Sakarya’nın ve Kocaeli’nin içme suyu olarak kullandıkları Sapanca Gölü’nün suyu tatlı olup; gölü besleyen pek çok doğal kaynak yer almaktadır. Gölü besleyen en büyük kaynak güney kesminde ki dağlardan inen yağmur ve kar sularıdır. Bunun yanında karadere, mahmudiye, Kurtköy, Karaçay, İstanbul ve kaymakçı dereleri de Gölü besleyen doğal kaynaklardır. Ormanlarla çevrili Sapanca gölünde olta balıkçılığı da yapılabilmektedir. Her mevsim yerli ve yabancı on binlerce turistin ilgisini çeken Sapanca gölü muhteşem güzelliğiyle özellikle İlkbahar ve yaz sezonunda bölgeye gelenleri güzelliğiyle etkisi altına alıyor. Son yıllarda özellikle Arap ve Kuveytli turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri bölge oldukça popüler bir alternatif turizm merkezi haline gelmiştir. Buram buram huzur ve Doğallık sunan Sapanca gölü Çevresinde uzun yürüyüşler yapabileceğiniz yollar , yürüyüş yolları üzerinde kafeler ve parklar yer almaktadır. Dilerseniz göl manzarasına karşı oturup bu muhteşem görüntüyü doyumsuzca seyredebilir, istersenizde yine göl çevresinde bulunan alanlarda göl manzaralı enfes bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

Bir çok efsaneye ve şiire konu olan bu doğa harikası bölge sizlere huzur kelimesini tam anasıyla yaşatabilecek nitelikte. Gölün maviliği, ormanın yeşilliği, etrafta mis kokulu binlerce ağaçla adeta bir film karesi içindeymişsiniz gibi bir his yaşatıp, güzelliğiyle sizleri başka dünyalara götüren Sapanca gölü İstanbula 100 metre ve Ankara’ya 300 kilometre kocaeliye sadece 20 km uzaklıktadır. İster günübirlik geziler için olsun isterseniz birkaç günlük hafta sonu kaçamakları için Sapanca gölü kaçış için en doğru tercih noktalarından birisi olacaktır. Bölgede yer alan onlarca yöresel kahvaltı salonunda mis gibi havada göl manzarası eşliğinde kahvaltı yapabilir dilerseniz olta balıkçılığının yapıldığını belirttiğimiz bölgede enfes balık restoranlarında Gün batımını manzarası eşliğinde hem karnınızı hem de ruhunuzu doyurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir