Karasu Evleri Satılık Yazlık Bahçeli Merkezde Sahile Yakın Daireler

Karasu genelinde ki tarihi mekanlar Karasu Sakarya ilçesine bağlı olan ve deniz turizminin yoğun olarak yapıldığı güzel bir ilçedir. Özellikle son yıllarda karasu satılık daire projeleri ve turizim faaliyetleri ile göz önüne çıkan bölge yerli ve yabancı pek çok yatırımcı ve tatilci ağırlamaktadır.

Karasu-Evleri-Satılık-Yazlık-Bahçeli-Merkezde-Sahile-Yakın-Daireler-1

Karasunun bir tatil bölgesi olması ve bölgeye gelen turistlerin karasuya hayran kalıp tekrar gelmek istemeleri onları bölgeden konut edinmeye yani karasu satılık yazlık projelerine yatırım yapmaya itmektedir.

Bünyesindeki pek çok doğal güzellikte bunun bir sebebidir. Günümüze binlerce yatırımcının tercihi noktasındaki bölge her ne kadar adını deniz turizmi ve karasu evleri projeleriyle duyursa da bölge genelinde ve karasu çevresinde gezilip görülmesi gereken pek çok doğal ve tarihi alan vardır.

Hem bölge insanının hem de yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çeken bu alanlar karasu çevresinde konumlanmış alıp sakaryaya bağlı olan ilçelerde yer almaktadır.

Bölgeye dışarıdan baktığımızda dikkatimizi çeken ilk yerlerin başında justinianus köprüsü gelmektedir. Bizans imparatoru tarafından altıncı yüzyılda yapıldığı bilinen Taşköprü Sakarya adapazarı mevkii nde bulunmaktadır. Sekiz gözü olan taş köprünün uzunluğu yaklaşık olarak 430 metredir.

1500 yıl öncesinden kalan bu köprüde günümüzde hala ulaşım sağlanmaktadır. Bunun dışında bölge genelinde En önemli tarihi eserlerden biri geyve ilçesindeki Elvan bey İmaretidir. 15. yüzyılda Kesmetaş ve tuğladan yapılan imaret içerisinde elvan Bey’in türbesi de bulunmaktadır.

Karasu-Evleri-Satılık-Yazlık-Bahçeli-Merkezde-Sahile-Yakın-Daireler-2

Bölge genelindeki en önemli eserlerden birisi de bizzat Atatürk’ün emriyle yaptırıldığı ifade edilen Sakarya köprüsüdür. 1936-1937 yılları arasında inşa edilen köprü 108 metre uzunluğunda ve 4.8 metre genişliğindedir.

Su Baskınlarına ve taşkınlara karşı da oldukça dayanıklı olduğu görülen Köprü bölge genelindeki halk tarafından Trabzanlar köprüsü veya güneşler köprüsü olarak da anılmaktadır.

Sapanca sınırları içerisindeki rüstempaşa camii ve hamamı da oldukça eski bir eser olup pek çok turist tarafından sıkılıkla ziyaret edilmektedir.

Osmanlı vezirlerinden rüstem Paşa’nın adını taşıyan bu camii mimar sinan tarafından yapılmıştır. Var Sinan’ın sadrazam rüstem paşa için inşa ettiği bu yapı içerisinde camii, imaret kervansaray ve hamam bölümünden oluşmaktadır.

Karasu genelinde her ne kadar tarihi eser niteliği taşıyan yerler bulunmasa da karasu çevresi ve Sakarya’nın tüm ilçeleri tarihi eser bakımından oldukça zengindir.

Karasu-Evleri-Satılık-Yazlık-Bahçeli-Merkezde-Sahile-Yakın-Daireler-3

Bizim sadece birkaç tanesini deyindiğimiz eserler Sakarya ve genelinde 40’ın üstünde bir sayıdadır. Bölgenin tarihsel açıdan ne kadar önemli bir konumda olduğunu ve ne kadar çok medeniyete evsahipliği yaptığını bölge genelindeki eserlerden anlayabilmek mümkündür.

Sakarya’nın bütün içlerinde çok sayıda Yer alan bu eserler yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Karasu’da her ne kadar eski dönemlerden kalma eser bulunmasa da bölge deniz turizmi ile bu açığı fazlasıyla kapatmaktadır.

Karadenizin incisi olarak adlandırılan karasu deniz turizmi ve doğal güzellikleriyle her yıl 100 binlerce turistin en çok ziyaret ettiği bölgeler arasındadır.

Karasu-Evleri-Satılık-Yazlık-Bahçeli-Merkezde-Sahile-Yakın-Daireler-4Adını deniz turizmi ile duymaya alışkın olduğumuz bölge son yıllarda yatırımlarla da ön plana çıkmıştır.

Karasu satılık daire ve karasu evleri projeleriyle ülke gündeminde önemli bir yer kaplayan karasu bünyesindeki turizim faaliyetleri ve yatırımlarla önümüzdeki yıllarda adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Karasu değerine değer katan yenilikleriyle sizleri bekliyor her yıl olduğu gibi yine bu yıl sizleri misafirlerini ağırlamak için hazırlanıyor sadece misafir etmek için değil sizi hoşnut tutup belki karasuda ev sahibi yapmak için sizi ağırlamak istiyor.

Karasu satılık yazlık almak isteyenler için çok farklı seçenekleri içinde barındıran nadir yerlerden birtanesi .

Bu yaz karasuya bir ziyarete gelin ve tatilin tadını çıkarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir