Karasu Evleri Sakarya Karasu Satılık Daire Ve Karasuda Satılık Daireler

Karasu Evleri Satılık Daire Size En Yakın Tatil

Karasudan sakaryaya küçük bir yolculuk Bugüne kadar sizlerle paylaşmış olduğumuz bütün yazılarımızda karasudaki Deniz turizminden, karasu satılık yazlık projelerinden, İstanbul’u olan konumundan, İstanbul’a halihazırdaki yakın konumunun yavuz sultan Selim Köprüsü’nün otoban bağlantısının sahiloğlunun Karasu’dan geçerek İstanbul karasu arasındaki mesafeyi 1 saate düşürecek olması, Ekşioğlu inşaatın Karasu’da imzasını atmış olduğu karasu satılık daire projelerinden, karasu limanı’ndan, sanayi alanındaki yatırımlardan, Karasu’da açılması beklenen ikinci üniversite projesinden, Karasu’nun da ortak olduğu batı Karadeniz’in en büyük demiryolu ağı projesinden, yerli ve yabancı yatırımcıların bölgede imzasını attıkları projelerden sıklıkla bahsettik.

Karasu-Evleri-Sakarya-Karasu-Satılık-Daire-Ve--Karasuda-Satılık-Daireler-1Karadenizin bu muhteşem tatil cennetini Bu kadar inceledikten sonra bölge genelindeki bazı yerlerden de bahsetmek istiyoruz. Bilindiği gibi karasu Sakarya’nın bir ilçesi. Sakarya’nın Karasuda dahil olmak üzere 15 tane ilçesi bulunmaktadır. İki belediyenin merkez sınırları içerisinde yer aldığı Sakarya pek çok doğal ve tarihi alana evsahipliği yapmaktadır. Bölgede eski dönemlerden kalma çok sayıda tarihi eser yer almaktadır.

Karasu-Evleri-Sakarya-Karasu-Satılık-Daire-Ve--Karasuda-Satılık-Daireler-2Turistlerin yoğun ilgisini çeken Bu eserlerin yanında bölgenin doğal güzellikleri de her mevsim turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. Sakarya ve çevresinde yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği doğal alanlar yer almaktadır. Sapanca gölü, kuzuluk kaplıcaları, Çiğdem yaylası, maden deresi ve Şelalesi, acarlar langozu ve gölü, hırka köyü aşıklar mağarası bölgedeki en ilgi çekici yerlerin başında gelmektedir. Her mevsim ellerinde fotoğraf makinalarıyla bölge ziyaret eden pek çok turist Sakarya ve çevresinde şahit olduğu bu Tabiat harikalarını Ölümsüzleştirip geçirdikleri birkaç günlük muhteşem tatili Her fırsatta tekrar etmek amacıyla Sakarya’nın yolunu tutmaktadırlar.

Karasu-Evleri-Sakarya-Karasu-Satılık-Daire-Ve--Karasuda-Satılık-Daireler-3Konum olarak hayli elverişli olan bölge pek çok büyük ile ve İstanbul’a çok yakın mesafede yer almaktadır. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerinn bir diğer konuda Sakarya mutfağıdır. Günümüzde insanların en çok merak ettikleri bir bölgeye ait yöresel yemekler olup, gittikleri her yerde bunları tatmak istemektedirler. İnsanlar için özellikle ülkemizde yemek kültürü o kadar gelişmiştir ki bunun üzerine pekçok TV programı bile yapılmıştır. Bölge mutfağının en meşhur yemekleri ise; ezme fasülye, keşkek, karalahana, meşhur Adapazarı ıslama köftesi, Adapazarı usulü börek içi, dambıl çorbası, peçeli, balık çeşitleri, Adapazarı usulü kuzu but, muhlama, kabak tatlısı, cevizli lokum ve balkabaklı ekmek bölge lezzetlerinin ilk sıralarında yer almaktadır.

Karasu-Evleri-Sakarya-Karasu-Satılık-Daire-Ve--Karasuda-Satılık-Daireler-4Bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri bu yemekleri Sakarya ve çevresinde yeralan restoranlarda, ev yemeği yapan yöresel mutfak dükkanlarında, pastanelerde, balık restoranlarında bulup tatmak mümkündür.

Her biri farklı ve lezzetli olan birbirinden güzel bu yemek ve tatlıları Sakarya ziyaretlerinizde mutlaka deneyip damak zevkinize yeni tatlar eklemelisiniz. Oldukça geniş bir kültüre sahip olan bölge bunu her fırsatta her özelliğiyle yansıtmaktadır. Bölge insanının da oldukça farklı kültürlerden olan Sakarya’da bu sebepten dolayı kültür çeşitliliği geniştir.

Günübirlik ya da hafta sonu tatil planları için oldukça elverişli bir konumda olan sakaryaya yolunuzun düşmesi halinde bölgedeki bu meşhur yerleri mutlaka gezip Sakarya mutfağının tadına bakmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir