Karasu Evleri Neden Tercih Sebebi Nasıl Yol İzlemeli

Satılık-Karasu-Evleri-Geniş-Arsa-Bahçe-İçi-Site-Dublex-Yazlık-Kışlık-Daireler-1-2

Karasu evleri satılık villa ilanlarındaki gibi büyük konutları ve karasuda satılık 1+1 satılık yazlık almak isteyenleride kapsıyor kiralık yazlık arayanlar içinde seçenek çok geniş hemen her mahallede mesela 32 evler gibi satılık arsa fiyatları kat başına arsa paylarınıda artırıyor.müstakil ev konforlu sitelerde mevcut. Günümüzde insanların en çok yatırım yaptığı alanlardan biri konut projeleri. Değerini hiçbir zaman kaybetmeyen konutlarda, doğru yere yapılan yatırımlar yatırımcısına büyük kar getirmektedir. Elbette ki her bölge bunun için uygun değil. Ama yatırım açısından Karasu Evleri için çok karlı olan bölgeler mevcut. Bu bölgelerden birisi de son yıllarda popülaritesi oldukça artan karasu. Konut projelerine her gün bir yenisini ekleyen bölgede en fazla yatırım yapılan karasu satılık yazlık projeleridir. Her bölgeden ve özellikle marmara bölgesinden birçok yatırımcıyı kendisine çeken bölgede ki yazlık satışları oldukça revaçtadır. Bunun yanında yine en çok yatırım yapılan karasu satılık daire projeleri mevcuttur.

Karasu-Evleri-Neden
Karasu-Evleri-Neden

Karasuda yaşanan gelişmelere elbette kayıtsız kalmak imkansız. Özellikle Marmara bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için karasu en doğru tercih noktalarından birisidir. Bunun en büyük sebebi elbette ki  Karasu’nun konumu. İstanbul’da yapılan ve geçtiğimiz aylarda açılan yavuz sultan selim köprüsü bölgeyi piyango vurmuşçasına değer katmıştır. Çünkü şuan İstanbul’a 2 saat mesafede bulunan kent, köprünün bağlantı yollarının tamamlanmasının ardından bir saat gibi bir mesafeye düşecektir. Marmara bölgesi ve özellikle İstanbul’da ki nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında, özellikle yaz aylarında bu bölgelerden karasuya gelen turist sayısı yüz binlercedir. Ve bağlantı yollarının tamamlanmasının ardından gelen turist sayının çok daha fazla olacağı aşikardır. Marmara bölgesinin tatil başkenti konumundadır.

Gelen turist sayısının her geçen yıl artması bölgeye yatırım yapmak isteyenlerin dikkatinden kaçmamaktadır. Çünkü her yıl artan bu sayı konaklama ve barınma ihtiyacını artırmaktadır. Bunun yanında birde bölgeye yapılan fabrikalar, yatırımlar ve liman projeleri bölgede ki konut fiyatlarının artmasını büyük ölçüde etkilenmektedir. Bölgede ki konut fiyatlarının her geçen yıl katlanarak artması yatırımcılar için en büyük etkendir. Ancak bunun yanında bölgede oluşan konaklama ihtiyacı konut yatırımcılarına başka bir avantaj daha sağlamaktadır. Yatırım amacıyla alınan konutlarda yatırımcısı kendi kullanmasa bile, kiraya verebilir özellikle yaz aylarında büyük bir kira getirisi sağlamaktadır. Bölgede ki konutların bu kadar çok tercih edilmesinin, konutlara olan yatırımların bu kadar çok artmasının başlıca sebepleri bunlardır.

Karasu-satilik-yazlik
Karasu-satilik-yazlik

Değerini hiçbir zaman kaybetmeyen bir bölgede hem tatilinizi hem de yatırımınızı yapabilirsiniz. Fiyatların her geçen yıl arttığı bu tatil bölgesinde sizlerde yatırım yapmak isterseniz hafta sonları ücretsiz olarak düzenlediğimiz karasu turlarımıza katılım sağlayabilirsiniz. Projelerimizi gelip yerlerinde görüp değerlendirebilirsiniz. karasu ya yatırım yapan binlerce kişiden biride siz olup, geleceğiniz için doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Karasu da yaz sezonu bitti ama çalışmalar, projeler, yeni yatırımlar devam ediyor. Mevsimsel yoğunluk sona erdi, tatilciler ve turistler evlerinin yolunu tuttu ama karasuda ki hummalı çalışmalar bitmek bilmiyor. Bölgeye yatırım yapmak isteyenlerin gözdesi durumundaki karasu satılık daire projeleri de hız kazanmış durumda. Bölgenin hemen her yerinde özellikle sahil kesiminde tamamlanmış ve devam eden birçok proje mevcut. Çeşitli ödeme koşulları ve kampanyalarla yatırımcılara sunulan karasuda satılık yazlık projelerinin bölgede bu kadar rağbet görmesi oldukça doğal.

En başta tatil turizmi açısından değerlendirildiğinde bölgede ki konut fiyatları birçok tatil bölgesine kıyasla oldukça uygun. Bunun sebebi bölgenin çok popüler olmaması olabilir ama karasu son yıllarda adından sıkça söz ettirmekte. Bölgeye yapılan pek çok yatırım, karasu liman projesi ve 3. Köprünün tamamlanmasının ardından bölgeye olan ulaşım süresinin 1 saate düşecek olması bölgenin adını daha fazla kitleye duyurmasını sağlamıştır. Bunun en büyük kanıtı tabi ki bölgede ki konut fiyatlarıdır. Bölgede ki konut fiyatları geçtiğimiz bir iki yıl içerisinde bile değerini 1.5 katı şeklinde artırmıştır. Daha da çok artıracağı kesin görünüyor. Çünkü bölge artık birçok tatilci ve turist için tercih sebebi. Hem zamandan  hemde maddi açıdan tasarruf etmek birçok turist tercihini karasudan yana kullanmaya başladı.

Bunun yanında karasunun 24 km uzunluğunda sahil şeridi bulunmakta. Altın kumdan geniş plajlara sahip olan kent denizin kumun güneşin keyfini doyasıya çıkarmak için mükemmel bir ortam. Karadenize kıyısı olan bölgenin denizi oldukça temizdir. Bunun yanında kıyılarda yapılan dalgakıranlar sayesinde denizde ki dalgalanma oranı en az seviyeye indirilmiştir. Yazın 600 binlere kadar çıkan nüfusuyla bölge cıvıl cıvıl bir hal almaktadır. Hem gece hemde gündüz birçok eğlenci merkezine ev sahipliği yapar. Özellikle Cuma cumartesi ve Pazar günleri çevre illerden hafta sonunu değerlendirmek isteyen tatilcilerin gelmesiyle plajlarda yer bulmak oldukça güç bir hal almaktadır.

Her ne kadar kalabalığı sevenler varsa da tatillerini sessiz sakin bir ortamda kafa dinleyerek geçirmek isteyen tatilcilerin sayısıda oldukça fazladır. Karasu da ki yeni mahelle bölgesi bunun için oldukça uygundur. Kentte ki diğer plajlara oranla çok sessiz ve sakindir. Kalabalık sevmeyenler için en güzel seçeneklerden birisidir. Bunun yanında satılık yazlık ve dairelerde bir seçenek oluşturmaktadır. İçlerinde market, kafeterya, yüzme havuzu ve farklı olanaklar bulunduran konut projeleriyle tatilinizi siteden hiç çıkmadan da keyifle devam ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir