Karasu Evleri Karasu Ve Çevresi

Akkum-Evleri -32-evler-Gardenia-Evleri-İlksan-Evleri-City-Evleri-Ekşioğlu-Karasu-Evleri

Kocaali atıksu arıtma tesisi hızla yükseliyor Karasu’da kış mevsimi gelmesine rağmen son sürat devam eden karasu satılık yazlık ve karasu evleri projeleri yeni sezon da yatırımcıları ağırlamak için hazırlanmaktadır. Bölge genelinde Pekçok inşaat şirketinin çalışmalarıyla yükselen karasu satılık daire ve yazlıklar 2017 yılında da karasuya binlerce konut yatırımcısını çekeceğe benziyor. Çünkü bölgede inşaat sektöründeki gelişmelerin ve Çalışmaların yanında karasu ve Sakarya belediyelerinin de katkılarıyla yürütülen çalışmalar hızlandırmıştır. Karasu Evleri Hem bölge insanına hem de karasuyu sıklıkla ziyaret edip tatil için tercih eden turizimcilere yönelik çalışmalar bölgede büyük bir hızla devam etmektedir.

Karasu-Evleri-Karasu-Ve-Çevresi-1Bilindiği gibi bölgede devam eden dev yatırım projeleri bulunmaktadır. Bunun yanında belediyenin de yürüttüğü önemli projeler yer almaktadır. Karasu için oldukça önem teşkil eden Bu projelerin başında Kocaali atıksu arıtma tesisi gelmektedir. Sakarya büyükşehir belediyesi tarafından yapılan açıklamada kocaali de yapımına devam edilen atıksu arıtma tesisi nde önemli bir aşamaya gelindiği kaydedilmiştir. Daha önce de bölgenin güneyinde pamukova-geyve atıksu arıtma tesisi inşa edilip devreye girmiştir. Şimdide kuzey bölgelerine hizmet sunacak olan diğer arıtma tesisi Kocaeli’de hızla yükselmektedir. 50 milyon TL değerindeki bir yatırımla Karasu’da genelindeki atık su sorununu ortadan kaldırmaya yönelik olan bu proje ile İlgili açıklama yapan Sakarya büyükşehir belediyesi Su ve kanalizasyon idaresi müdürü rüstem keleş; Şuan yapımına devam edilen atıksu arıtma tesisi ve bölgede daha önce hizmete sokmuş oldukları alt yapı ve içme suyu projeleri ile Sakarya’yı ve bölge genelini daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için Çalışmaların devam edeceğini belirtmiştir.

Karasu-Evleri-Karasu-Ve-Çevresi-2Bölge genelinde şuan devam etmekte olan Kocaali atıksu arıtma tesisi projesi kapsamında Kocaaliye 121 kilometrelik kanalizasyon hattı da inşa edilmektedir. Birbiriyle entegre edilmesi tasarlanan kocaali atıksu arıtma tesisi ve kanalizasyon hattı tamamlandığında İlçedeki atıksu sorunu halledilip; Çünkü genelindeki atık sular İnşa edilen bu modern tesiste yüksek teknoloji ile arıtılacaktır. Bölgedeki altı yapı çalışmalarından sadece biri olan bu büyük proje kısa süre içerisinde tamamlanıp hizmete açılacaktır. Hem Karasu’nun hem de Karadenizin doğal güzelliklerinin korunarak oldukça modern bir teknoloji ile inşa edilen bu atıksu Projesinin karasu ve çevresi için teşkil ettiği önem oldukça büyüktür. Hem karasu genelinin hem de Sakarya’nın daha yaşanılabilir ve daha modern bir şehir olmasını amaçlayan bu proje ve çok daha fazlası bölge genelinde yavaş yavaş yer edinmeye başlamıştır. Özel kuruluşların ve belediyenin bölge genelinde yürüttüğü tüm bu çalışmalar hem bölgeyi daha modern bir hale getirip hem de yatırımlar için daha uygun bir noktaya taşımaktadır. Zaten Karasu’da şuan faaliyet gösteren inşaat sektörünün bu kadar gelişme göstermesinin sebebi bölge genelinde yürütülen proje ve çalışmalardır.

Karasu ve çevresindeki tüm bu çalışmalar bölgenin önem ve değerinin artmasına katkı sağlayıp karasuyu yatırımlar için oldukça cazip bir merkez haline getirmiştir. Konut yatırımlarının büyük bir talep gördüğü karasu her yıl binlerce yatırımcı bölgeden yazlık ve daire sahibi yapmaktadır. Karasu’nun hem bir turizim bölgesi olması hem de bünyesindeki dev projelerle yükselmesi bölgedeki konut fiyatlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Son birkaç yıl içinde bile bölgedeki konut fiyatlarında büyük bir artış meydana gelmiştir. Projelerin tamamlanmasıyla bölgedeki konut fiyatlarının daha da çok yükselip Karasu’nun değerinin ve öneminin daha fazla artacağı kesindir. Bunun bilincinde olan pek çok yatırımcı şu an piyasa koşullarına göre oldukça ekonomik sayılabilecek nitelikteki karasu evlerine ve karasu satılık yazlık projelerine yönelip bölgeden konut sahibi olmak için acele etmektedirler. Çünkü bölgedeki konut fiyatları bölgeye yapılan her yeni yatırımla daha da çok değer kazanmaktadır. Yatırımların ve turizmin bu kadar hızlı yaşandığı Karasu’da sizlerde konut sahibi olup bölgedeki gelişmelere ortak olmak isterseniz hafta sonuları İstanbul’dan düzenlenen ücretsiz karasu turlarına katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir