Karasu Evleri Karasu Swot Analizi Karasu Satılık Yazlık

adapazari-karasu-ilcesinde-yazlik-daire-iyi-bir-yatirim-olabilir

Karasu’da yapılan Swot analizi Karasu satılık yazlık projeleriyle, turizmi ile ve yatırımlarıyla son dönemin en çok konuşulan ve en çok yatırım yapılan kentlerinden biridir. Marmara bölgesinde yer alıp sakaryaya bağlı olan Karasu Evleri  ve deniz turizmi ile tanıdığımız Bölge son yıllarda bünyesindeki karasu satılık daire projeleri ile karşımıza çıkarken; sanayi ve ulaşım alanındaki gelişmelerle de adından sıkça söz ettiren son dönemin en hızlı gelişen kentlerinden birisi olmuştur. Karasu elbette bir çok açıdan hala geliştirilebilecek konumda olan bir yerdir.

Karasu Evleri-Karasu-Swot-Analizi-Karasu-Satılık-Yazlık-1Çünkü bölgenin turizim potansiyeli bile oldukça yüksektir. Sadece turizim faaliyetlerini yapıldığı bir yer olarak bile bakıldığında orası da turizim alanında doğru yatırımlar ve projeler yapılırsa bölgenin Türkiye’nin önde gelen turizim şehirlerinden birisi olacağı şüphesizdir.

Son yıllarda turizme verilen önemin karşılığını almaya başlayan bölgede bugüne kadar pek çok araştırma ve analiz yapıp Karasu’nun nasıl kalkındı olabileceğine dair pek çok çalışma yapılmıştır. Geçmişe dönüp baktığımızda 2010 yılında Karasu’da yapılan Swot analizi dikkatimizi çekmiştir. Yani Karasu’nun güçlü yönleri, zayıf yönleri ve bölgedeki fırsatlar yapılan bir analizle gözler önüne serilmiştir.

Karasu Evleri-Karasu-Swot-Analizi-Karasu-Satılık-Yazlık-2Bölgede yapılan Swot analizi sonucunda bazı sonuçlara ulaşılmıştır. Yapılan bu analiz aslında Karasu’nun olağan durumunu gözler önüne serip Şu günle kıyaslamamıza olanak vermektedir. Yapılan analizi sonucunda en göze çarpan noktalardan biri Karasu’nun turizim alanındaki fırsatları ve potansiyelini yeterince değerlendiremediği yönündedir. Turizm potansiyeli bakımından oldukça elverişli bir noktada bundan bölgede turizim bilincinin ve vizyonunun olmaması, bunun yanında bölgedeki turizim eksiklikleri; Karasu’da turizmin gelişmesine etkileyen en önemli faktörlerdir.

Ancak 2010 yılından günümüze uzanan bu sürece bakıldığında turizim alanında önemli çalışmaların yapılıp; bölgeye gelen turist sayısında önemli bir artış olduğu göze çarpmaktadır. Hala pek çok yönden geliştirilebilecek nitelikte olan turizim faaliyetleri umarız ki en kısa süre içerisinde hak ettiği yeri alacaktır. Analizde göze çarpan bir diğer husus ulaşım olanaklarının gelişmesi ile Karasu’nun çok yakın zamanda sanayileşmeye başlayacağıdır.

Yıllar içinde bölgedeki gelişmelere bakıldığında bu sonucunda Karasu’da yaşandığı gözlemlenmiştir. Ulaşım alanında pekçok proje imza atılan Karasu’da; karayolu, demiryolu o ve deniz yolu alanında önemli ulaşım projelerine imza atılmış; bununla birlikte bölge dev Sanayi projelerine Evsahipliği yapmaya başlamıştır. Ancak sanayileşmeye başlayan bölgede dikkat edilmesi gereken en büyük husus Karasu’nun bir turizim bölgesi olduğu için çevreyi kirletme yani doğa dostu Sanayi işletmelerinin tercih edilmesi gerektiğidir. Swot analizi karasudaki daha bir çok durumu gözler önüne sermiştir. Örneğin 2010 yılında bölge göç verirken günümüzde dışardan göç almaya başlamıştır.

Bunun yanında bölgedeki verimli tarım arazilerinden en iyi şekilde yararlanmayı amaçlayan tarım projelerine imza atılmış insanları ve çiftçileri tarım konusunda bilinçlendirmeye ve teşvik etmeye yönelik çalışmalar yapılmıştır. Analiz sonuçlarını günümüz koşullarında değerlendirdiğimizde Karasu’da yıllar içinde pek çok gelişmenin yaşandığı, bölgenin her geçen yıl biraz daha bilinçlenip kendine değer verdiğini, sanayi ve ulaşım alanındaki gelişmelerle son döneme damgasını grup gelecekte de Türkiye için önemli bir konumda olacağının teminatını verir bir duruma gelmiştir. Dileğimiz Karasu’da devam eden bu çalışmaların ve projelerin artış gösterip bölgenin turizim, Sanayi ve ulaşım alanında hak ettiği yeri almış olmasıdır. Çünkü karasu gerek konumu gerekse bünyesindeki olanaklarla bunu sonuna kadar hak etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir