Karasu Evleri Karasu Limanı Karasu Satılık Yazlıklar

Karasu Evleri Satılık Daire Size En Yakın Tatil

Karasu limanının Sakarya ve karasuya getirisi Büyük olacak Karasu son yıllarda gelişen ekonomisi, turizim faaliyetleri ve yatırımlarla adından sıkça söz ettirip turizmin ve yatırımların en hızlı yaşandığı bölgeler arasına adını yazdırmıştır. Bölgede gelişen turizim faaliyetleri en çok inşaat sektörüne etki etmiş karasu satılık yazlık projeleri ve karasu evleri projelerine her gün bir yenisi eklenmeye başlamıştır. Bölgede yatırımların hız kazanması ve Karasu’nun değerini artırması bölgedeki inşaat firmalarının sayısını artırmış aynı zamanda karasu satılık daire projelerine olan talebi de beraberinde getirmiştir. Gelişen ekonomisi, turizmi ve dev yatırımlarıyla son dönemin en çok konuşulan bölgelerinden birisi olan karasu henüz yeni gelişmeye başlamış olan Bir bölgedir. Bölgeye her geçen gün biraz daha önem verilmesi ve bölgedeki yatırımların yavaş yavaş artış göstermesi Karasu’nun her geçen gün biraz daha gelişip değerlenmesine olanak sağlamaktadır.

Karasu-Evleri -Karasu-Limanı-Karasu-Satılık-Yazlıklar-1

Karasu Yatırımları

Bölgede Karasu’nun değerini artıracak pek çok çalışma ve proje hala sürdürülmektedir. Bu projelerin en önemlilerinden biri hiç şüphesiz ki karasu limanı projesidir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde pek çok liman bulunmaktadır. Bu limanların pek çoğu Marmara bölgesinde olmakla birlikte türkiye’de denize kıyısı olan 27 yıl içerisinde sadece Sakarya’da liman bulunmamaktadır. Günümüzde ihracat ve ithalat için oldukça önemli bir nokta olan limanlar dış ülkelere açılan en önemli ekonomik kapılardan biridir. Yapımına yaklaşık 22 yıl önce başlanan karasu limanı projesi normal şartlarda yıllar önce tamamlanması planlanan bir projeydi. Ancak yıllar içerisinde yaşanan aksaklıklar ve limana gereken değerin verilmemesi liman projesinin 22 yıldır tamamlanamamasına neden olmuştur. Günümüzde oldukça önemli bir husus olan Liman projesi eğer ki önceki yıllar içerisinde tamamlanmış olsaydı karasu şuan çok daha önemli bir konumda bulunacaktı. Çünkü yıllar içinde Karasu’da ve Sakarya’da sadece limanın bulunmaması bile çok büyük projelerin Sakarya’da yer almasına engel olmuştur. Bölge ulaşım ve lokasyon oldukça önemli stratejik bir noktada bulunmasına rağmen sadece limanın olmaması bölgede büyük kayıplar yaşanmasına neden olmuştur.

Karasu-Evleri -Karasu-Limanı-Karasu-Satılık-Yazlıklar-2

Sakarya Karasu Satılık Yazlık

Sakarya yıllar içinde pekçok dev projede adı geçen bir yerdi. Örneğin geçtiğimiz yıllar içinde otomotiv test merkezi yatırımın da koşulların en uygun olduğu ve proje için en büyük İsim olarak gösterilen Sakarya sadece bünyesinde bir liman işletmesi bulunmadığı için bu dev projeyi Bursa’ya kaptırmıştır. Tabii ki sadece bu değil. Yıllar içinde böyle pekçok durum yaşanmıştır. Sakarya ve karasu ekonomisinin kalkınması ve ihracatta hedeflenen noktaya ulaşabilmek için bir an önce karasu limanı projesinin bitirilip işletilmeye başlanması ve imam projesinin tamamlayıcısı olarak gösterilen karasu- arifiye demiryolu projesinde de Çalışmaların tekrar başlatılıp projelerin biran önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. Türkiyedeki ihracatçılar Birliği’nin verilerine bakıldığında Sakarya’nın en fazla ihracatını artıran bölgeler arasında yer aldığı görülmektedir.

Türkiye ihracatında ilk 5’e girmeyi hedefleyen Sakarya’da bu hedefi gerçekleştirip ihracatların artırılması için bu projelere bir an önce ağırlık verilip açılmaları sağlanmalıdır. Çünkü bu dev projeler hayata geçtiğinde hem Karasu’nun hem de Sakarya’nın değeri artıp bölge önemli bir ihracat merkezi haline gelecek, Ve bugüne kadar kaçırılan büyük fırsatlara bir yenisi etkilenmeyecektir. Umarız ki yakın zaman içinde açılması planlanan liman projesi bir an önce tamamlanıp bölgedeki yerini alır. Yakın zaman içinde açılması planlanan liman projesinin karasu ve sakaryaya getireceklerinin farkında olan pek çok yatırımcı projeler hayata geçmeden önce Karasu’da yatırımlara hız vermişlerdir. Çünkü hayata geçen bu projelerle karasu çok kısa bir zaman içerisinde ihracat merkezi haline gelip şu günkü değerinin çok daha üstüne çıkacaktır. Yatırımcıların Karasu’da satılık yazlık ve karasu evleri projelerine olan büyük taleplerinin nedeni de her geçen gün değerini artıran bu bölgede fiyatlar uçmadan yerlerini alıp geleceklerine karlı bir konut yatırımı bırakma isteğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir