Karasu Evleri Daireler Karasu Satılık Yazlık

adapazari-karasu-ilcesinde-yazlik-daire-iyi-bir-yatirim-olabilir

MARKA’nın Karasu Araştırması Sakarya Karasuda satılık yazlık fırsatlarıyla görmeye alışık olduğumuz Karasuda yıllar içinde birbirinden farklı çalışmalar ve projeler meydana gelmiştir. Şuan yatırımcılar ve turizimciler tarafından oldukça tanınan bir bölge haline gelen ve bünyesinde yükselen karasu satılık daire projeleri ile binlerce yatırımcı ağırlayan karasu için geçtiğimiz yıllar içinde yapılan Swot analizini sizlerle paylaşmıştık. Bu kez de Karasu’da Önceki yıllarda Karasu’nun geleceğine ilişkin ve bölgede neler yapıldığına dair yapılan bir çalışmayı sizlerle paylaşıp Karasu’da neler yapıldığını ve bölgedeki karasu evlerinin ve karasu satılık satılık  projelerinin nasıl bu kadar popüler hale geldiğini göstermek istiyoruz. Doğu Marmara kalkınma ajansı kısa adıyla marka tarafından 2010 yılında yapılan bu araştırma Karasu’nun nerede olduğu ve nereye gideceği hakkında bizlere bilgi verme amaçlıdır.

Karasu Evleri Daireler Karasu Satılık Yazlık Araştırma çerçevesinde karasu nereye gidiyor sorusunun yanıtını arandığı projede ilk aşamada pek çok farklı tartışma konusu yer almış ve tartışmaların sonucunda Karasu’nun geleceğini etkileyecek olan dört tema belirlenmiştir. Ekonomi, ekoloji, bütünleşme ve değerler olarak dört başlık altında toplanan Hedefler ortaya konulup bu hedeflere giden yolda yapılabilecek projeler belirlenmeye çalışılmıştır. Çok kapsamlı bir araştırmanın sonucunda Karasu’nun geleceği ile ilgili 10 temel ilkeye varılmıştır. Öncelikle karasu nereye gidiyor sorusunun cevabı aranmış ve ekolojik ve ekonomik değerlerin odağındaki Karasu’da koruma ve gelişimi dengesinin kurulmasına karar verilmiştir. Bölgesel iş birliklerinin yapılmasına karar verilmiş Bu sayede kentteki tüm ekonomik faaliyetler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi desteklenmiştir.

İş Birliklerinin başarılı olabilmesi içinse Ortak bir amaç doğrultusunda ilerlemesi gerektiği kararına varılmıştır. Bir diğer ilke bütünleşme ilkesidir. Yani Karasu’nun değerlerini bölge ve sınır ötesindeki kentlerle paylaşarak tanıtmalı, geliştirmeli ve değerlendirmelidir. Çünkü karasu karadeniz’e açılım noktasında olan ve güçlü lojistik bağlantıları bulunan bir kenttir. Kentin sınır ötesindeki kentlerle İş birliği içerisinde olması ekonomik değerleri tetikleyecek fırsatlar sunmaktadır. Karasu için önemli olan bir başka ülkede bölgesel kümelenme ilkesidir. Günümüzdeki küresel ekonomi değişimini yakalamak için Yeni fikirlerin ortaya atıldığı, yeni kavramların, Ürünlerin ve süreçlerin yer aldığı ekonomik değeri yüksek kentler desteklenmelidir. Böylece bölgeler arasındaki etkileşim kuvvetlenip bölge için en uygun yatırımlar belirlenmelidir.

Bunun yanında dönüşüm ve gelişim sürecinde olan Karasu’da yatırımlarla kent arasındaki bütünlük sağlanabilmeli, gereki projelerin doğal alanlarla ilişkileri tanımlanmalı ve bir sınır çizilmelidir. Bölgede tüm bunların yanında yapılabilecek çalışmalar yaşam kalitesinin artırılmasını, projelerin şeffaf olup halkla paylaşılması ve yerel katılımın sağlanması, karasudaki ekolojik değerlenin korunması ve bölge kapasitesinin geliştirilmesi sonuçlarını ve ilkelerini ortaya çıkarmıştır. Yıllar içinde Karasu’da meydana gelen gelişmelere bakıldığında bu İlkeleri destekleyecek çalışmaların yapıldığını ve hala da yapılabilir pek çok çalışma olduğunu görmekteyiz. Karasu şu dünkü konumuyla gerçekten de popüler bir merkez haline gelmiştir.

Ama bölgedeki potansiyeli yeterince değerlendirildiği zaman bölge şu günkü değerinin ve konumunun çok daha üstüne çıkabilecek kapasiteye sahiptir. Günümüzün en çok yatırım yapılan ve en hızlı değerlerinin bölgeleri arasına giren Karasu’da umarız ki yıllar içinde bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak çalışmalar artırılıp Karasu her yönden hak ettiği değeri alacaktır. Çünkü Karasu’da hala her yönden kalkınmayı hızlandırabilicek alanlar mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir