BMC savunma sanayi Projesi için Karasu Belediye Başkanı İle Görüştü

Karasu-Denizköy-Satılık-Yazlık-Daire-Ekşioğlu-İnşaat

BMC karasuda kuracağı savunma sanayi fabrikası için süreci hızlandırıyor BMC yetkilileri Karasu Belediyesine yeni bir ziyarette bulunarak yatırım ile ilgili görüşmeler yaptı.

BMC yetkilileri Ankara Bölge Müdürü Uçak Mühendisi Cemal Öksüz, Çevre Mühendisi Meriç Bütün ve İzmir Tesis Müdürü Özer Tatar, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile bir araya gelerek yatırım ile ilgili görüştüler.
Öksüz Karasu için coğrafi konum itibariyle bizim için çok önemli dedi ve ekledi : Projemizi gerçekleştirmemiz için hiçbir olumsuz yön yok. Planladığımız ürünlerin genelini Karasu’da üreteceğiz. 2 yıl içerisinde taşınıp Türkiye’nin savunma alanında can damarı olacağımız kanaatindeyiz”

Öksüz aynı zamanda Bölgenin yapısı ve Karasu limanının yatırım kararları için etkili olduğunu dile getirdi en Öksüz, “Eminim limanla birlikte birçok yatırım ilçede yerini alacaktır. Bir yere yatırım varsa faydalı olsun isteriz. Karasu’ya, Sakarya’ya Türkiye’ye faydası olsun isteriz” dedi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu BMC yatırımı Sakarya’nın yüz akı olacak. Türk savunma sanayisinde can damarımız olan bu yatırımın önemi Türkiye’nin idealleri; milli üretim, milli hedefler doğrultusunda çok önemlidir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir